Harper Kids, Jak dawniej żyły dzieci?

Harper Kids

Podróże w czasie stają się możliwe!

Poznaj dzieci z różnych stron świata, które łączy to, że żyły… w czasach starożytnych. Ara zabierze Cię na procesję faraona, z Selene przespacerujesz się do latarni morskiej w Aleksandrii, z Mat namalujesz malowidło w jaskini a z Freyą posilisz się na uczcie wikingów. A to dopiero początek Twojej podróży!

36,99 zł

Brutto

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 36,99 zł

Payment & Security
#Darmowa i szybka dostawa od 299,00 zł Więcej
#14 dni na zwrot Więcej
#Bezpieczne zakupy
#Odroczone płatności. Kup teraz, zapłać za 30 dni, jeżeli nie zwrócisz Więcej
  Wysyłka

w 24h

  Dostawa gratis

od 299zł

  Zasady zwrotu

14 dni od otrzymania paczki

Książka „Jak dawniej żyły dzieci. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć” to zbiór historycznych faktów oraz licznych ciekawostek na temat kultury, życia i wierzeń ludzi żyjących w innych epokach. Na początku poznajemy dziewięcioro dzieci – naszych przewodników po czasie i przestrzeni. To oni, ze swojej perspektywy, opowiedzą nam o swojej codzienności, rodzinach domach w których mieszkają i wszystkim tym, co jest dla nich ważne i interesujące. Następnie znajdziemy oś czasu, która porządkuje dzieje od prehistorii aż do średniowiecza. Na kolejnych rozkładówkach lepiej poznajemy naszych młodych przewodników oraz czas i miejsce w którym żyją. Poza informacjami ogólnymi, dotyczącymi danej epoki znajdziemy tu wiele ciekawostek związanych z kulturą, obyczajami i obrzędami. Poznamy dawne cywilizacje, których dorobek wpłynął na to, jak obecnie wygląda nasz świat.

Na końcu znajduje się słowniczek trudniejszych pojęć oraz indeks, który umożliwia szybkie dotarcie do interesującego nas fragmentu. Dzięki temu książkę można czytać strona po stronie lub bez problemu przenieść się do interesujących nas czasów i miejsca.

Opinie klientów

Brak opinii

Zobacz także

Odkryj różne produkty
Harper Kids, Nowe opowieści z Doliny Muminków
Harper Kids

Harper Kids, Nowe opowieści z Doliny Muminków

Ciepły klimat opowieści, mądre przesłanie i zabawne, a przy tym wnikliwe obserwacje natury ludzkiej to charakterystyczne cechy pisarstwa Tove Jansson. Opowiadania stworzone na podstawie jej prozy zachowują wszystkie te cechy, a aurę świata Tove oddają przepiękne, bogate ilustracje. Dzięki nim młodsi czytelnicy z łatwością przeniosą się do Doliny Muminków, a nieco starsi – do swego własnego dzieciństwa.
Harper Kids, Od mitów do nauki
Harper Kids

Harper Kids, Od mitów do nauki

Ludzie od zawsze próbowali zrozumieć otaczający świat. Zastanawiali się, czym są grzmoty i błyskawice; skąd się bierze tęcza; dlaczego niebo nie spada; gdzie chowa się Słońce. Przez tysiące lat ich ciekawość zaspokajały legendy i mity, a każda z kultur wykształciła swoje przekonania na temat natury świata. I choć dziś wszelkie zjawiska rozumiemy dzięki nauce, warto poznać wierzenia naszych przodków i przekonać się, jak zmieniło się ludzkie rozumowanie przez tysiące lat. 
Harper Kids, Jak dawniej żyły dzieci?
Harper Kids

Harper Kids, Jak dawniej żyły dzieci?

Podróże w czasie stają się możliwe! Poznaj dzieci z różnych stron świata, które łączy to, że żyły… w czasach starożytnych. Ara zabierze Cię na procesję faraona, z Selene przespacerujesz się do latarni morskiej w Aleksandrii, z Mat namalujesz malowidło w jaskini a z Freyą posilisz się na uczcie wikingów. A to dopiero początek Twojej podróży!
Harper Kids, Świętuj z nami!
Harper Kids

Harper Kids, Świętuj z nami!

Z tej bogato ilustrowanej książki dowiesz się, jak bawią się dzieci na wszystkich kontynentach i jak świętują ważne wydarzenia. Wybierz się na małpią ucztę do Tajlandii; porównaj, jak świętuje się karnawał w Rio de Janeiro, a jak w Wenecji; sprawdź, co jada się w Grecji na Wielkanoc, a co w Meksyku na Święto Zmarłych. Przekonaj się, że święta bywają różne, lecz wszędzie to czas dobrej zabawy!