Gra planszowa memory dla dzieci Segregacja śmieci – Hungry Bins Adventerra Games

Gra planszowa memory dla dzieci Segregacja śmieci – Hungry Bins Adventerra Games

Dostępność: Dostępny

69,00 zł

Gra planszowa dla przedszkolaka, która przybliża tematykę segregacji śmieci. Dzieci odkrywają różne rodzaje odpadów i uczą się rozpoznawać odpowiednie dla nich pojemniki. Zanieczyszczenie środowiska i segregacja odpadów to motyw przewodni gry memory.

Napisz swoją opinię

Ilość:

Dodaj do ulubionych
Darmowa dostawa od 199 zł więcej
Dostawa w dniu zamówienia - Citymox więcej

Nie marnuj! Lepiej poddać recyklingowi! Wyjaśnienie tej idei dzieciom jest bardzo ważne, ale może być dla nich trudne.

Edukacja ekologiczna w przedszkolu czy w domu, poprzez zabawę uroczymi, zawsze głodnymi koszami na śmieci, ułatwia dzieciom zrozumienie istoty segregacji odpadów. Dzieci chętnie przyswajają wiedzę o przyrodzie i ochronie środowiska jeśli pokażemy im jak w łatwy sposób można nadać rzeczom i produktom drugie życie.

Aktualnie dzieci rodzą się w czasach większej dbałości o planetę i szacunku do niej. Przyzwyczajane są w domu, w szkole i w przedszkolu do oglądania różnych pojemników do sortowania odpadów. W połączeniu z szybkością uczenia się i przyswajania przez nie pożądanych zachowań łatwo osiągniemy zamierzone efekty.

Oprócz nauki jak sortować śmieci, w trakcie gry memory Hungry Bins (głodne kosze), dziecko rozwija umiejętności takie, jak:

 • logiczne myślenie i rozumowanie

 • rozwiązywanie problemów

 • pamięć i spostrzegawczość

 • zdolność obserwacji i kategoryzacja

 • wiedza i umiejętności językowe 

Dużą uwagę zwrócono w grze planszowej na dobór kolorów i obrazków. Aby ułatwić naukę i skojarzenia, zarówno kolory pojemników jak i brzegi kartonowych żetonów ilustrujących właściwe dla koszy rodzaje odpadów, są w tych samych kolorach. Zabawne, wygłodniałe miny koszy na śmieci i dbałość o szczegóły sprawia, że ​gra planszowa memory przyciąga wzrok i jest w stanie zainteresować i zająć dziecko przez długi czas. 

Zalety produktu:

 • koncentracja uwagi na: spostrzegawczość, logiczne myślenie, stymulowanie zdolności myślenia przyczynowo-skutkowego, pamięć wzrokową, obserwację i kategoryzację, zdrową rywalizację, naukę zasad segregacji odpadów

 • ponad 20-letnie doświadczenie w tworzeniu gier planszowych dla dzieci tematyka gry stworzona we współpracy z edukatorami, pedagogami i ekspertami z dziedziny ochrony środowiska

 • zasady gry przetłumaczone na 13 języków (w tym jęz. polski)

 • różne warianty gry

 • wyprodukowane w EU z materiałów pochodzących z recyclingu i nadających się w 100% ponownego przetworzenia

 • certyfikat FSC

 • opakowanie zewnętrzne zabezpieczone biodegradowalną folią ze skrobi kukurydzianej

Podstawowe zasady gry:

Gra składa się z 32 okrągłych kart (16 par). Karty należy ułożyć grzbietem do góry na płaskiej powierzchni. Gracze kolejno wybierają dwie karty i obracają je zdjęciem do góry. Jeśli gracz znajdzie parę, zatrzymuje jedną z kart przed sobą, a drugą wkłada do odpowiedniego pojemnika na odpady. Jeśli karty nie pasują do siebie, gracz odwraca je zdjęciem do dołu i pozostawia w tym samym miejscu, a kolejka przechodzi na następnego gracza.

Koniec gry następuje, kiedy gracze zebrali wszystkie karty. Wygrywa gracz z największą liczbą kart.

Gra memory jest odpowiednia dla dzieci od 3 roku życia do 6 lat.

Możliwe warianty gry wg. wieku:

1. Wiek 3+

Karty dzielimy na dwa identyczne zestawy (po 16 sztuk). Osoba dorosła rozkłada swój zestaw kart na płaskiej powierzchni obrazkami do dołu oraz wręcza dziecku jego zestaw. Następnie losuje jedną kartę do zaprezentowania i bez pokazywania jej, opisuje dziecku cechy przedstawionego przedmiotu. Dziecko odnajduje opisany przedmiot w swoim zestawie kart i umieszcza go we właściwym pojemniku.

2. Wiek 4+

Gra planszowa dla co najmniej dwóch graczy. 

Karty dzielimy na dwa identyczne zestawy (po 16 sztuk). Umieszczamy jeden z dwóch zestawów w pojemniku (np. pudełku po butach lub płatkach śniadaniowych) i rozdajemy uczestnikom karty do pary z drugiego zestawu. Następnie osoba dorosła wyciąga jedną kartę z pojemnika, a dziecko, które trzyma tą samą kartę przeszukuje najbliższe otoczenie w poszukiwaniu przedstawionego na obrazku przedmiotu (np. plastikowej butelki, szklanej butelki, pojemnika z/po jogurcie, etc.). Dopiero po wykonaniu prawidłowo zadania i po otrzymaniu potwierdzenia osoby dorosłej dziecko może włożyć kartę do odpowiedniego pojemnika. Na wykonanie każdego zadania dajemy 1 minutę. Zwycięzcą zostaje gracz, który jako pierwszy zostanie bez kart.

3. Wiek 5+

Ta wersja gry wymaga udziału co najmniej 3 osób.

Podziel dzieci na dwie drużyny i włóż wszystkie karty do woreczka. Dziecko z jednej drużyny losuje kartę z woreczka i nie pokazując jej nikomu, wypowiada na głos kategorię, do której należy przedmiot na jego obrazku, tj.: plastik, szkło, papier lub bio odpady. Typuje dziecko z drużyny przeciwnika. Gracz, który został wywołany do odpowiedzi musi podać nazwą przedmiotu z tej samej kategorii (np. kartka papieru, jabłko, plastikowy kubeczek, szkło itp.).

Uwaga: Nie trzeba zgadywać przedmiotu widocznego na wylosowanej karcie, wystarczy go nazwać.

Jeśli odpowiedź jest prawidłowa, zespół odpowiadający otrzymuje 2 punkty; jeśli odpowiedź jest błędna, drużyna traci 1 punkt. Drużyna, która jako pierwsza zdobędzie 10 punktów, wygrywa. 

Wiek: Gra planszowa dla 3, 4, 5 i 6 latka. Z uwagi na małe elementy gra nieodpowiednia dla dzieci poniżej 3 r. życia.

Liczba graczy: 1-4

Czas gry: ok. 15 minut

Zawartość opakowania: 32 kartonowe żetony, 1 plansza i instrukcja

Wymiary produktu: 190x251x56 mm

Wymiary i waga produktu w opakowaniu: 265 x 210 x 270 mm, 0.7 kg

Zdobyte nagrody: