Menu
Wełna MERINO - bezkonkurencyjny materiał

Wełna MERINO - bezkonkurencyjny materiał

Wełna merino to nasze tegoroczne odkrycie i miłość od pierwszego wejrzenia. Właściwości tego materiału sprawiają, że produkty wykonane z wełny merino są wręcz idealne dla dzieci!

Na początku pomówmy o termoregulacji. Jak to się dzieje, że taki cieniutki kombinezon lub kocyk może spokojnie zastąpić gruby, poliestrowy kombinezon na zimę? 

Tę fantastyczną właściwość zawdzięczamy ogromnej ilość malutkich kieszonek, które działają jak izolacja od bardzo niskich lub wysokich temperatur. Gdy temperatura rośnie, włókna prostując się umożliwiają oddawanie ciepła, a gdy temperatura spada, włókna zwijają się, jednocześnie zatrzymując temperaturę. 

Merynosy to owce, które zamieszkują tereny o najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych. Latem radzą sobie z bardzo wysokimi temperaturami dochodzących nawet to 35 stopni Celsjusza, natomiast zimą radzą sobie z temperaturami spadającymi nawet to -15 stopni. 

Oprócz tych właściwości, wełna merino świetnie odprowadza wilgoć oraz nie przejmuje zapachów. Jeżeli Waszemu Maluszkowi ulewa się, spokojnie możecie wycierać zabrudzenia ściereczką, nie obawiając się o plamy, czy nieprzyjemne zapachy. 

To wszystko sprawiło, że postanowiłyśmy poszerzyć ofertę tekstyliów z wełny MERINO. Czołowym producentem kombinezonów, kurteczek, bluz i kocy jest niemiecka firma Engel. Tworzą niesamowicie ciepłe kombinezony na zimę wprost idealne dla dzieci jeszcze niechodzących, do ubrania do śpiworka zimowego. Maluszek w kombinezonie Engel, ma dużą swobodę ruchu, z pewnością nie spoci się, a gdy tylko będzie taka potrzeba, bez obaw będziemy mogli wyjąć go z wózka, napewno nie będzie mu zimno. Produkty firmy Engel możecie zobaczyć TU :) 

Dostępne są również kocyki z wełny merino od polskiej marki Lullalove. Dostępny jest w trzech kolorach: różowy, szary i niebieski w przepięknym splocie warkocza. Kocyki z wełny merino Lullalove możecie obejrzeć TUTAJ.

Zapraszamy Was również do obejrzenia filmiku, który nagrałyśmy o kombinezonach i kocykach Engel :) 

Napisz do nas