Menu
Śpiworki do spania

Śpiworki do spania

Dzień dobry Kochani!

Jak wiecie od wczoraj w sklepie internetowym www.ecobobo.com trwa promocja -15% na wszystkie śpiworki GRO COMPANY. W związku z tym dostałyśmy bardzo dużo pytań odnoście śpiworków i ich użytkowania. Postanowiłyśmy zebrać Wasze pytania i inne ważne rzeczy i stworzyć poniższy poradnik.

1. Co to jest śpiworek do spania dla dzieci? 

Śpiworek do spania dla dzieci i niemowląt to alternatywa dla kocyków i pierzynek. Jest to "zrobiony kocyk" z otworami na rączki i główkę. Dzięki temu unikamy rozkopywania się oraz zapewniamy dziecku bezpieczny sen w nocy. 

2. Dlaczego śpiworki są lepszym wyborem niż pierzynki lub kocyki?

Śpiworki są przede wszystkim bezpieczne - dobrze dopasowany śpiworek o odpowiedniej grubości zapobiega wsuwaniu się lub wysuwaniu ze śpiworka. Maluszek nie okryje śpiworka główki, więc nie istnieje ryzyko uduszenia. 

3. Co to jest wskaźnik tog? 

Jest to grubość śpiworków, czyli ochrona termalna produktu. Pracownicy służby zdrowia zalecają, aby w temperaturze pokoju 10°C - 20 °C używać śpiworków o grubości 2.5 tog lub 3.5 tog. Z tego względu właśnie w temperaturze pokoiku 16-20 °C powinno stosować się śpiworki o grubości 2.5 tog, które stanowią główną linię produktów Gro Company. Należy pamiętać, iż optymalną temperaturą pokoju dla dziecka jest 16°C - 20°C a idealną 18°C.

4. Jaką grubość śpiworka wybrać? 

Od jesieni aż do wiosny powinniśmy wybierać najgrubsze śpiworki o grubości 2.5 tog. Ogólnie panuje zasada, która mówi, iż śpiworek o grubości 2.5 tog jest odpowiedni do pokojów o temperaturze do 20°C. Jeśli temperatura powietrza jest wyższa i przekracza 21°C, polecamy śpiworki o grubości 1.0 tog. Śpiworki o tej grubości polecane są również wiosną i jesienią do dziennych drzemek, podczas gdy nocą używa się nakryć o grubości 2.5 tog. Najcieńsze śpiworki o grubości 0.5 tog zaleca się do stosowania w pełni lata oraz w ciepłych krajach. 

5. Jaki rozmiar śpiworka jest optymalny? 

Najmniejsze śpiworki Grobag o rozmiarze od 0 do 6 miesięcy są odpowiednie dla maluszków od 4 kg.  Rozmiar 6-18 miesięcy jest dla maluszków, które przekroczyły 8,1 kg. Natomiast rozmiar 18-36 miesiące jest przeznaczony dla dziecka o wadze przekraczającej 11,4 kg. 

6. W jakiej temperaturze prać śpiworki? 

Śpiworki Grobag można prać w temperaturze 40°C. Nadają się do suszenia w suszarce bębnowej lub do rozwieszenia. Producent zastrzega, że śpiworki mogą skurczyć się o 5%. Jeśli dziecko ma alergię i chcesz wyprać śpiworek w 60°C, przygotuj się, że śpiworek skurczy się jeszcze bardziej. Stosuj zasadę: "jeżeli śpiworek nie jest wyjątkowo brudny - piorę w 30°C".

Pamiętajcie, że do końca tygodnia w naszym sklepie www.ecobobo.com jest promocja na śpiworki GROBAG -15% z kodem GROBAG. 

Napisz do nas