Kalendarz adwentowy, czyli wyjątkowy sposób oczekiwania na Boże Narodzenie

Kalendarz adwentowy, czyli wyjątkowy sposób oczekiwania na Boże Narodzenie

Większość z nas na pewno pamięta kalendarze adwentowe z okienkami, w których kryły się czekoladki. Dziś wiele z nas tworzy własne, oryginale egzemplarze.

Jak sprawić, żeby czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia stał się jeszcze bardziej wyjątkowy? Poniżej przedstawiamy kilka gotowych kalendarzy adwentowych oraz pomysłów jak stworzyć je samemu. Pamiętajcie, że nie zawsze muszą kryć w sobie drobne prezenty :) Zapraszamy do lektury!

Dla tych, którzy nie wiedzą, kalendarze adwentowe powstały, aby odmierzać, zniecierpliwionym dzieciom, czas pozostały do świąt. Zaczynamy pierwszego dnia grudnia, czyli wtedy gdy w kościele katolickim rozpoczyna się adwent i tak do 24 grudnia, każdego dnia otwieramy jedno okienko, w którym znajdziemy mały prezent lub słodkości.

Dla zapracowanych Meri Meri przychodzi z pomocą, mamy kilka gotowych kalendarzy.

1. Kalendarz adwentowy Charms - w pierwszym okienku znajdziemy bransoletkę, którą każdego dnia będziemy dekorować nowym charmsem! Zapakowane w wyjątkową szkatułkę z baletnicą. Tegoroczny bestseller dla małych dam :) co powiecie na pomysł, żeby taką bransoletkę założyć pierwszy raz właśnie na Wigilię? 

KLIK

2. Jeżeli już jesteśmy w temacie małych dziewczynek to kolejną propozycją jest zestaw z akcesoriami do włosów. Gumeczki, spineczki, wsuwki czyli wszystkie prześliczne akcesoria od Meri Meri. Nie wszystkie akcesoria są z motywem świątecznym, możemy ich używać przez cały rok!

KLIK

3. Pięknych wsuwek nigdy za dużo! Ten kalendarz możemy wykorzystać ponownie w następnych latach, dodatkowo super pomysłem jest dołożenie do każdej kieszonki zadania świątecznego na ten dzień :) Ostatnie dni kryją w sobie typowo świąteczne wzory, doskonale uzupełnią świąteczną stylizację. 

KLIK

4. A teraz też coś dla chłopców, zestaw stempelków, dzięki którym samodzielnie udekorujemy kartki świąteczne lub ozdoby choinkowe. 21 drewnianych stempli i 3 kolorowych tuszy to niezliczona ilość pomysłów i kreatywnej zabawy.

KLIK

5. W tej pięknej walizce zmieścili się wszyscy mieszkańcy zimowego lasu! Stworzy idealną kompozycję z szopką na święta. Super sprawdzą się też do obrysowywania, czy jako dekoracja na stole wigilijnym. 

KLIK

Jeżeli jesteście w trakcie tworzenia własnego kalendarza adwentowego, z małymi prezentami na każdy dzień, to gorąco zapraszamy was do naszej zakładki Boże Narodzenie. Znajdziecie tam dużo pięknych akcesoriów, które ucieszą każde dziecko.

Szczególnie polecamy ozdoby świąteczne Maileg, które są ręcznie malowane, a swoimi rozmiarami sprawiają, że do kalendarza adwentowego są niezastąpione! :) 

A może kalendarz ze wspomnieniami? Zobaczcie jaki fajny pomysł znalazłyśmy na Pinterest. Każdego dnia odwracamy zdjęcie <3 

Czy słyszeliście o kalendarzach adwentowych z zadaniami? Tworzymy karteczkę na każdy dzień, na której znajdziemy coś co możemy zrobić wspólnie, żeby czas oczekiwania na święta stał się jeszcze bardziej wyjątkowy.

Co powiecie na kilka naszych kreatywnych pomysłów na aktywności przedświąteczne?

- wyjście na łyżwy, pieczenie pierniczków, zakup choinki, robienie ozdób choinkowych, wysyłanie kartek świątecznych, dekorowanie kolejnych pomieszczeń, wspólne czytanie bajek świątecznych, malowanki/zeszyty aktywizujące z tematem świątecznym, gorąca czekolada, bitwa na śnieżki ;)

Trzymamy za Was kciuki i w oczekiwaniu na magiczne święta czekamy na relacje z waszymi kalendarzami! <3 Oznaczcie nas na Waszym zdjęciu z kalendarzym adwentowym na Instagramie, a wyślemy Wam kod rabatowy na świąteczne zakupy :)