Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne dla dzieci?

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne dla dzieci?

Lato uwielbiamy wszyscy, ale czy wiemy jak odpowiednio się przed nim chronić? W krótkim artykule poniżej dowiecie się na co zwrócić uwagę przy wyborze okularów przeciwsłonecznych dla dzieci. 

Marką, którą uwielbiamy od lat, jest Ki ET LA - francuska marka niezniszczalnych okularów dla maluszków. Ki ET LA to okulary niezniszczalne, nadające się do recyklingu a rozmiarówka dopasowana jest już dla dzieci od urodzenia aż do 12 roku życia. 

Każda ich para jest solidna (z doświadczenia wiemy, że da się dziedziczyć przez inne dzieci) i skrada serce uroczym wyglądem. 

PO PIERWSZE: FILTRY!

Pamiętajcie, że okulary przeciwsłoneczne powinny mieć oznaczenie UV 400, co oznacza, że posiadają ochronę przed wszystkimi promieniami ultrafioletowymi: UVA, UVB, UVC w 100%. 

Bardzo często modele dostępne w sieciówkach czy na bazarach są po prostu przyciemniane, które mogą uszkodzić wzrok. 

Okulary Ki ET LA dodatkowo mają 3 kategorię przyciemnienia co oznacza, że przepuszczają tylko 18% światła. 

PO DRUGIE: WYTRZYMAŁOŚĆ!

Naszym zdaniem wytrzymałość okularów to podstawa :) Okulary Ki ET LA do 4 roku życia nie posiadają zawiasów! Są w pełni elastyczne i nie grozi im połamanie, więc nie ma obawy, że maluchy połkną elementy okularów, jak często występujące metalowe śrubki. Posiadają odporne na zarysowania soczewki z poliwęglanu i oprawki z tworzywa zwanego TPEE. Wierzcie nam – te niezniszczalne elastyczne okulary to nie jednorazówki na sezon! Do tego dzieci mogą je swobodnie samodzielnie nakładać, nie obawiając się, że okulary zostaną zniszczone. 

PO TRZECIE: ROZMIAR!

Dobór rozmiaru w okularach Ki ET LA jest bardzo prosty! Dostępnych jest kilka kategoriI wiekowych: 1-2, 2-4, 4-6 oraz 6-9 lat. 

Rozmiary okularów przeciwsłonecznych są dobrze przemyślane pod tym kątem, jeśli jednak jesteście niezdecydowani, bo dziecko jest między rozmiarami, radzimy wziąć większy rozmiar. W zestawie zawsze dostaniecie gumeczkę oraz etui. 

Czym różni się kolekcja OURS’ON?

Limitowana kolekcja OURS’ON produkowana jest we Francji oraz posiada dodatkowo polaryzację. Okulary w kształcie misiów to bestseller tego roku! :)