Menu
Edukacyjne zabawki od 3 roku życia cz. 1

Edukacyjne zabawki od 3 roku życia cz. 1

Małe dzieci maja niezwykłą zdolność przyswajania wiedzy. Uczą się znacznie szybciej od dorosłych, są ciekawi świata, a ich mózg, który się kształtuje, chłonie wiedzę w łatwy i efektywny sposób. Dlatego też w tym wieku najbardziej ciekawe są zabawki edukacyjne, które zaspokoją ciekawość dziecka, rozwinął jego kreatywność, nauczą liter oraz cyfr. Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych zabawek pozytywnie wpływających na rozwój dziecka.

1. Drewniany alfabet Kids Concept - KLIK

Układanka alfabet szwedzkiej firmy Kids Concept niesie ze sobą ogromną wartość edukacyjną.

Drewniane klocki można odrysowywać, odmalowywać, układać w wyrazy bądź dopasowywać do odpowiednich miejsc na planszy. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia dziecka! Układanka pomaga rozwinąć logiczne myślenie, pomaga w uczeniu się liter i słów oraz pomaga opanować koordynację wzrokowo - ruchową. 


Nie od dzisiaj wiadomo, że Skandynawowie są mistrzami designu. Alfabet Kids Concept jest tego doskonałym przykładem!    

2. Rysowanie krok po kroku z DJECO - KLIK

Zestaw do nauki rysowania DJECO to świetna propozycja dla dzieci próbujących rysować. Zestaw zawiera tabliczkę do rysowania wielokrotnego użytku, 1 pisak, ścierkę do wycierania tabliczki oraz aż 24 karty ze wzorami pojazdów lub zwierzątek. Na kartach znajdują się instrukcje w jaki sposób należy narysować daną rzecz w trzech krokach.

W ten sposób dziecko poznaje kolory, kształty, ćwiczy dłoń oraz pamięć wzrokową. Rysowanie jest również świetną zachętą do skupienia się na jednej czynności. I do tego zabawa gwarantowana! Rekomendowane dla dzieci od 4 lat. 

3. Tangram Grimm's - KLIK 

Grimm's ma bardzo dużo zabawek dla dzieci od 3 roku życia, my jednak skupimy się na logicznej grze Tangram. Tangram to chińska łamigłówka, która ma już 3000 lat! Gra składa się z dwóch dużych trójkątów prostokątnych, jednego średniego trójkąta prostokątnego, 2 jednakowych małych trójkątów, jednego małego kwadratu oraz jednego małego równoległoboku. Dodatkowo, w zestawie znajdziecie również bazę oraz karty z czarnymi konturami połączonych ze sobą figur.

Zadaniem gracza jest odtworzenie położenia siedmiu elementów tangramu na podstawie jedynie kształtów jego konturów przedstawionych na kartach. A także wymyślenie własnych wzorów. Gra wydaje się prosta? Nic bardziej mylnego! :) Polecana jest dla graczy od 3 do 99 roku życia.

4. Puzzle 3D ze znakami drogowymi DJECO  - KLIK 

Puzzle rozwijają wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne i ćwiczą pamięć. A te z Djeco uczą nawet zasad ruchu drogowego!

Te genialne puzzle przedstawiają ulice miasta wraz z przejściami dla pieszych oraz budynkami. Do zestawu dołączone są znaki drogowe, które można postawić w dowolnym miejscu. Dodatkowo, układankę można ułożyć klasyczny prostokąt 100x63 cm lub własną trasę dla samochodzików.  

Czy wiecie, że podobno dzieci, które wcześnie zaczęły układać puzzle, później lepiej radzą sobie z zadaniami przestrzennymi oraz matematyką? Rodzice układający z maluchami puzzle używają więcej pojęć związanych z przestrzenią, przez co nieświadomie kształtują w dzieciach myślenie analityczne, kojarzenie oraz organizację. 

5. Układanka magnetyczna Petit Collage - KLIK 

Układanka magnetyczna Petit Collage zawiera dwa tła oraz ponad 50 magnetycznych elementów. Dziecko bawi się układanką poprzez wymyślanie nowych historii i przygód astronautów. Zabawka rozwija wyobraźnię i inspiruje do kreatywnej zabawy. Zobaczcie filmik! 

6. Znikopis Petit Collage - KLIK 

Znikopis to chyba jedna z tych zabawek, która nie rozczaruje nikogo! Ta drewniana zabawka ma niezliczoną ilość zalet: można na niej pisać, rysować, uczyć się figur geometrycznych oraz kolorów. Po skończonej zabawie, czyścimy tablicę za pomocą suwaka i rozpoczynamy zabawę i naukę od nowa.

Duży plus za rysik na sznureczku oraz stemple na magnes ;) 

Świetny znikopis ma również B.Toys, który dodatkowo wyposażony jest w poduszkę na kolana. Koniecznie zobaczcie! KLIK! 

7. Zestaw artystyczny Djeco - KLIK 

Przepiękny zestaw artystyczny z naklejkami to wiele godzin kreatywnej zabawy! W zestawie znajdziecie 24 sztuki filcowych księżniczek, 6 arkuszy z twarzami do naklejenia oraz 2 arkusze z elementami do naklejenia.

Angażująca naklejanka wielokrotnego użytku to genialny pomysł dla każdego 3-latka! Rozwija wyobraźnię, umiejętności motoryczne, kreatywność, koordynację ręka - oko. 

8. Mały i duży zestaw artystyczny Djeco - KLIK

Genialna walizka z przyborami artystycznymi, którą można wszędzie ze sobą zabrać! Szeroki wachlarz kolorów farb, kredek i flamastrów zadowoli nawet najbardziej wybrednego artystę. Walizkę można samodzielnie ozdobić, więc tak indywidualnej walizki, chyba nikt nie pomyli w przedszkolu lub szkole! :)   

9. Puzzle Uczę się liczyć JANOD - KLIK

Klasyczna pomoc matematyczna w totalnie niesamowitej formie! Metrowe puzzle Janod pozwolą nauczyć się dziecku rozpoznawać kształty cyferek od 1 do 10. Układanka składa się z 20 elementów: 10 puzzli z grubego kartonu oraz 10 drewnianych cyfr, które możemy później odrysowywać, odmalowywać i dopasowywać do odpowiednich kształtów. 

10. Gra Jenga Egmont Toys - KLIK

Prawdziwy klasyk wśród gier i zabaw - Jenga. Podstawa gier towarzyskich, pobudzająca komórki umysłowe i wytężająca zdolności zręcznościowe. Zadaniem graczy jest ułożenie 44 klocków między  dwoma czerwonymi słupkami. Następnie stawiamy zwierzątko na szczycie ścianki i każdy z graczy wyciąga kolejno po jednym kocku. Przegrywa ten, kto zrzuci zwierzątko ze ścianki.  

Jeśli macie pytania, piszcie - [email protected]! Z chęcią odpowiemy na wszystkie Wasze wątpliwości :) 

Dominika 

Napisz do nas