Menu
Dlaczego warto nosić ubrania z filtrem UV?

Dlaczego warto nosić ubrania z filtrem UV?

Słońce pozytywnie wpływa na naszą odporność, uwalnia endorfiny i dostarcza do organizmu witaminę D. Jednak nadmierne promieniowanie UV może spowodować poważne problemy skórne. Najbardziej narażone na szkodliwe działanie słońca są dzieci, których skóra dopiero zaczyna rozwijać swoją naturalną ochronę przed czynnikami środowiskowymi.

Czasami, przy dużym nasłonecznieniu, można doznać oparzenia słonecznego nawet będąc w ubraniu (zazwyczaj gdy jest ono mokre lub jest w jasnych kolorach). Bawełniana odzież, którą uznajemy za najbardziej przyjazną w gorące dni, daje nam tylko złudną ochronę.

Dlaczego zatem warto latem nakładać ubrania, które pokryte są wysokimi filtrami chroniącymi przed promieniowaniem słonecznym? :) 

Tkaniny, z których wykonane są takie ubranka są przede wszystkim gęsto tkane. Większą ochronę w porównaniu z tkaninami naturalnymi dają tkaniny z tworzyw sztucznych – nylonu lub poliestru.

Ubranka tego typu szczególnie są polecane dla dzieci w czasie wakacji na plaży, spacerach w górach czy innych aktywnościach. Poza ochroną bardzo wysoką ochroną UV - bardzo szybko schną i są przewiewne.

Dzięki ochronie przed słońcem, beztroskie zabawy w wodzie będą naprawdę bezpieczne. Oczywiście konieczne jest również użycie mleczka do opalania z filtrem jednak koszulka z UV daje ciągłą ochronę.

Ochrona dziecka przed słońcem jest bardzo ważna, szczególnie kiedy wieje wiatr i nie czujemy palącego działania promieni słonecznych. Jeżeli maluch ma egzemę lub wypryski, stosowanie kremów nie zawsze jest możliwe. Wówczas nasz kombinezon jest ratunkiem w ochronie delikatnej skóry dziecka. 

Warto pamiętać, żeby koszulka nie była jedynym sposobem zabezpieczenia skóry przed promieniowaniem. Należy dbać, żeby dzieci były dodatkowo posmarowane kremem z wysokim filtrem UV, a w godzinach najintensywniejszego słońca (między 11 a 14) unikały ekspozycji na słońce. 

W EcoBobo dostępne są koszulki firmy LASSIG i CLOSE, które zapewniają ochronę na poziomie UPF 50+. 

Warto również wspomnieć o naszym bezkonkurencyjnym bestsellerze. Czapki z daszkiem LASSIG tak jak ubranka zawierają filtr UPF 50. Dodatkowo posiadają długą, opadającą na kark osłonkę. Czapki posiadają od środka siateczkę, która pochłania wilgoć, dzięki czemu główka maluszka jest zawsze sucha. 

Link do ubranek na plażę: https://ecobobo.com/152-stroje-kapielowe

Napisz do nas