Co to jest Maileg i dlaczego dzieci uwielbiają się nimi bawić?

Co to jest Maileg i dlaczego dzieci uwielbiają się nimi bawić?

Maileg tworzy myszki i króliczki maskotki o nietuzinkowym wyglądzie. Żyją w pudełkach po zapałkach, mają swoje maleńkie mebelki. Wykonane z największą dbałością o każdy szczegół. Wykonane ręcznie z tkanin w stonowanych kolorach, dzięki czemu wszystkie kolekcje do siebie pasują, razem tworząc wspaniałą, bajkową kolekcję. 

Jak prawidłowo wymawia się „Maileg”? Maileg to marka założona przez wielokrotnie nagradzaną duńską ilustratorkę i projektantkę Dorothe Mailil. Nazwa Maileg powstała poprzez połączenie nazwiska i duńskiego słowa „leg” (oznaczającym zabawę). Ciekawostką jest wymowa Maileg. Bowiem jest to My-lie (rym do fly „latać”).

Dlaczego dzieci uwielbiają bawić się myszkami Maileg? Czy to dlatego, że małe myszki w pudełkach są takie urocze? A może chodzi tutaj o coś innego? 

Świat Maileg jest ogromny! Od malutkich króliczków w pieluszkach po domki i wyścigówki z myszkami. Kraina Maileg jest pełna szczegółów, które mają ogromne znaczenie w zabawie Maileg. Co jeszcze wpływa na niezwykłość Maileg? Fakt, że są pogrupowani w rodziny! Między myszkami i króliczkami istnieją relacje, za którymi stoją wspaniałe historie. Może starsza siostra ciągle zajmuje łazienkę, a młodszy brat uwielbia grać w piłkę? Może babcie gotuje przepyszne potrawy? 

Domek dla lalek to gwarancja wielogodzinnej zabawy! Ale nie zawsze potrzebujecie dedykowanej przestrzeni! Wyobraźnia dziecka zmienia zwykłe pudełko w zamek dla księżniczki a koszyczek w kołyskę dla myszki.  

Opowiadanie historii

Mając rodzinkę myszek Maileg to nic prostszego! Relacje między myszkami dostarczają potrzebne historie i opowieści. Myszka na ziarnku grochu, kolekcja świąteczna myszek czy Królowa i Król to idealny materiał na niezwykłe mysie opowieści!

Często pytacie się nas o rozmiary myszek. Myszki Maileg dostępne są w 5 rozmiarach: 

Baby Mice ≈ 6,4 cm

Little Sister / Little Brother ≈ 10 cm

Big Sister / Big Brother ≈ 13 cm

Mom / Dad ≈ 15 cm

Grandma / Grandpa ≈ 15,2 cm

Wybierając mebelki dla Baby Mice w nazwie produkty szukajcie MY. Dla innych myszek pasują mebelki w rozmiarze MICRO.