Menu
Bon Appétit, Baby! cz. 6

Bon Appétit, Baby! cz. 6

Rozszerzanie diety to nie tylko posiłki, dlatego dziś, nie mniej ważne – płyny. Czystą wodę, źródlaną, warto zacząć podawać już od ukończenia 6. miesiąca życia dziecka. Nie ma tu znaczenia sposób karmienia dziecka – karmienie piersią, mlekiem modyfikowanym czy sposób mieszany. Obecnie zalecenia dotyczące wprowadzania płynów, innych niż mleko (mamy lub modyfikowane) są spójne.

Ignacy polubił wodę od razu! Choć podobno u dzieci karmionych wyłącznie piersią nie jest to taka oczywista sprawa. Bardzo szybko „załapał” też picie z bidonu. Niemałą zasługę miał w tym Tata :)

Bardzo chwalimy sobie B.Box (WIĘCEJ), który jest tzw. bidonem-niekapkiem. Ma obciążoną rurkę, dzięki czemu dziecko może pić z niego tak jak z butelki, przechylając bidon do góry nogami. Rączki po obu stronach bidonu ułatwiają chwytanie niekapka i przenoszenie go z miejsca na miejsce. Albo wędrówki z bidonem, jak to zwykle u nas bywa :) Można dokupić do niego zapasowe rurki, gdy ta dołączona oryginalnie do bidonu się zużyje (WIĘCEJ).

Jest naprawdę mało prawdopodobne, że sam bidon ucierpi w trakcie użytkowania. Nasz lądował na podłodze już setki razy i wciąż ma się całkiem nieźle :)

Jednak… nie samą wodą (i mlekiem) dziecko żyje. Ignaś nie pije soków. Ale owocowe musy to już inna sprawa! Mamy swoje ulubione musy, które można kupić w większości sklepów. Świetnie sprawdzają się jako awaryjna przekąska, gdy spacer nam się przedłuża, a my się na to wcześniej nie przygotowaliśmy.

Odkąd w naszym domu zamieszkał Babycook, staram się jednak przygotowywać Ignasiowi owocowe przekąski samodzielnie. Jego ulubione połączenie smaków to jabłko i gruszka. Smak nigdy nie jest taki sam, bo staram się przygotowywać taki mus za każdym razem z innego gatunku jabłek, w zależności od sezonu i dostępności. Proporcje zwykle jednak zachowuję podobne. Poniżej nasz przepis, choć w tym wypadku to chyba za dużo powiedziane, bo mus w Babycooku robi się naprawdę sam!

Mus jabłkowo-gruszkowy

Składniki:

1. 2 jabłka

2. 1 gruszka

Sposób przygotowania:

1. Obrać i umyć owoce

2. Pokroić owoce w kostkę

3. Wlać wodę na poziom nr 2

4. Wrzucić do koszyczka do gotowania

5. Uruchomić Babycooka - tryb gotowania

6. Po zakończeniu gotowania – odlać wodę pozostałą po gotowaniu

7. Przełożyć ugotowane owoce do części miksującej

8. Zmiksować do uzyskania gładkiej konsystencji

9. Podawać łyżeczką lub za pomocą DoddleBags

 

DoddleBags to świetna opcja – ekologiczna i ekonomiczna. Saszetki można napełniać dowolnymi płynami. Sprawdzą się do podania kremowych zupek czy musów. Mają strunowe zapięcie, a zawartość można podać albo za pomocą silikonowej łyżeczki dołączonej do zestawu, albo po prostu przez otwór. To drugie rozwiązanie jest zalecane raczej dla starszych dzieci, powyżej 12. miesiąca życia.

Saszetki są wielokrotnego użytku. Można je myć nawet w zmywarce! Kolorowe nakrętki i naklejki pozwalają na przechowywanie różnych płynnych przekąsek. Świetnie sprawdzi się to w podróży. Albo w przypadku posiadania większej ilości dzieci do wykarmienia :)

To już ostatni tekst w cyklu Bon Appétit, Baby! Mam nadzieję, i EcoBobo zapewne też, że informacje, które zawarłam we wszystkich wpisach były dla Was cenne i choć trochę ułatwiły Wam wkroczyć w temat rozszerzania diety. A dla tych, którzy początki mają już za sobą, były inspiracją. 

Jeśli macie jakiekolwiek pytania związane z rozszerzaniem diety, piszcie na [email protected] lub [email protected]

Napisz do nas