Menu

Azeta Bio, Organiczne mleczko ochronne, SPF 50, 0 m+, 50 ml

Dostępność: Dostępny

Mleczko ochronne na słońce Azeta Bio z olejkiem Inca Inchi to naturalny krem przeciwsłoneczny dla niemowląt i dzieci. Chroni przed promieniami UVB i UVA, poparzeniem słonecznym, nawilża, łatwo się wchłania i nie pozostawia białej powłoki.

49,90 zł

Napisz swoją opinię

Składniki aktywne:

1. Olejek z Inca Inchi (inaczej Sacha Inchi lub Plukenetia Volubilis Linneo) – roślina Inca Inchi nazywana jest skarbem Inków i od tysięcy lat uprawiana jest przez rdzenną ludność wiejską zamieszkującą puszczę amazońską. Z uwagi na bogactwo kwasów:  Omega 3 (ok. 48%), Omega 6 (ok. 36%) i Omega 9 (ok.8%) olejek Inca Inchi gwarantuje ochronę tkanek skóry, zapobiega ich starzeniu się, nadaje skórze elastyczność i prawidłowe nawodnienie. Badania wykazały jego zbawienny wpływ na suchą skórę czy zniszczone włosy. Kwasy tłuszczowe Omega-3 są naturalnym przeciwutleniaczem i antyoksydantem.

2. Olea Europaea (Olive) Fruit Oil - oliwa z oliwek pozyskiwana w procesie tłoczenia na zimno. Bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, odżywia skórę i pozostawia na niej film ochronny, poprawia ukrwienie skóry, wzmacnia barierę naskórka, regeneruje i nawilża. Posiada zastosowanie w pielęgnacji cer najbardziej wymagających, atopowych, alergicznych, nadwrażliwych. Poleca się ją szczególnie dla niemowląt i małych dzieci, zwłaszcza, kiedy źle tolerują preparaty syntetyczne.

3. Cera Alba – wosk pszczeli, składnik naturalny, produkowany przez pszczoły. Emolient tłusty, tworzy na powierzchni skóry powłokę ochronną. Ma właściwości odżywcze i przyspiesza regenerację skóry.

  

Zalety produktu:

1. 95% składników organicznych pochodzących z kontrolowanych upraw ekologicznych

2. bez składników pochodzenia zwierzęcego - 100 % Vegan friendly

3. bezpieczny dla osób uczulonych na gluten

4. bezpieczne filtry mineralne na bazie tlenku cynku i dwutlenku tytanu(rutyl)

5. opakowania pochodzące z surowców odnawialnych i materiałów z recyclingu

6. posiada certyfikat Bio Eco Cosmesi AIAB, który nie dopuszcza do produkcji kosmetyków takich substancji, jak: parabeny, SLES, SLS, PEG, EDTA, sztuczne barwniki, mydło alkaliczne, syntetyczne zapachy i składniki chemiczne, DEA, MEA, TEA, silikon, polyquaternium, fenoksyetanol oraz pochodne ropy naftowej

7. estowany dermatologicznie